Wyposażenie i dodatki w aranżacji mieszkań|W jaki sposób wyekwipować alkowę?

ogród
Alkowa, to miejsce relaksu. Zatroszcz się o to, ażeby sypialnia była wygodna. W jaki sposób wyposażyć alkowę? Przeczytaj nasze porady
Alkowa, jest to miejsce, jakie zasługuje na nadzwyczajną aranżację.

Wyposaż ją w łoże z należytym materacem. Najodpowiedniejsze materace do łóżek Materac do łóżka (Materac do łóżka) to materace kieszeniowe. Dodaj miłą w dotyku pościel i stwórz nastrój. Zastanawiając się jak urządzić sypialnię, rozpocznij od jej umiejscowienia. Sypialnia powinna się znajdować w spokojnej części mieszkania. Dobrze, aby okna nie wychodziły na ruchliwą szosę ani także na południową stronę (bowiem sypialnia będzie zbyt mocno się grzać w lecie). Gdy jesteś farciarzem i dysponujesz paroma izbami, zastanów się nad usytuowaniem alkowy. A może już masz alkowę, ale frapujesz się jaki błąd popełniłeś w czasie aranżowania sypialni? Jeżeli obecna alkowa nie spełnia twych oczekiwań, rozważ jej przeniesienie czy przystosowanie do snu. Pomyśl o wyciszeniu pomieszczenia, uszczelnieniu okien lub montażu rolet zaciemniających w alkowie.

remonty
Autor: Cameleo
Źródło: Cameleo
ogród
Autor: Kendyl Young
Źródło: http://www.flickr.com
Kiedy zastanawiasz się, jak urządzić sypialnię, pamiętaj, że łóżko to jej najważniejszy fragment. Podwójne łóżko w alkierzy musi mieć wielkość przynajmniej 140 cm, a pojedyncze – minimum 90 cm. Łóżka najczęściej mają długość 218 centymetrów. Warto kupić takie, które mierzy 20 cm więcej niż my.

Idealnie, gdy przed łożem a także po jego bokach pozostawisz 70 cm pustej przestrzeni – przyda się na szafki nocne i w trakcie słania. Jeżeli metraż pomieszczenia na to pozwala, postaw w alkowie szafę, względnie komodę. Jeśli natomiast metraż jest mały, kup fotel rozkładany jednoosobowy Znajdź to (Znajdź to).