Wybieramy wannę – na jaki model się zdecydować? – sprawdź na ten temat więcej

wanna
Mimo że w naszych łazienkach coraz częściej spotkać można kabiny prysznicowe, to i tak wanny ciągle cieszą się ogromną popularnością. Bardzo dużo osób nie jest nawet w stanie wyobrazić sobie, że może urządzić łazienkę, nie wstawiając do niej wanny. Jaki jednak typ wanny wybrać, skoro w sklepach jest ich tak ogromny wybór?

Wanna jest najbardziej podstawowym elementem wyposażenia łazienki. Wybór idealnej wanny nie jest teraz łatwą sprawą. W sklepach prowadzących sprzedaż ceramiki przeznaczonej do łazienki znaleźć można ogromny wybór, począwszy od prostych i klasycznych modeli wanien aż po wanny , które mają charakter naprawdę luksusowy. Wśród tych ostatnich wymieniane są wanny z hydromasażem – zerknij na wanny z hydromasażem. Wanny z hydromasażem sprzedawane są w tradycyjnym kształcie prostokąta, ale można zdecydować się na wannę o nieregularnym kształcie. Bez najmniejszych wątpliwości wanny te mają naprawdę nowoczesny design. Niezależnie, jaki kształt wanny zdecydujemy się wybrać będziemy mogli skorzystać z masażu w zaciszu swojej prywatnej łazienki. Wanna z hydromasażem pozwoli każdemu zażyć odrobinę luksusu.
nowoczesna wanna
Autor: Aquaform
Źródło: Aquaform

Każda wanna wymaga od jej posiadaczy porządnej konserwacji. W przypadku wanien z hydromasażem regularna konserwacja nabiera szczególnego znaczenia. Dbając o nią w prawidłowy sposób, długo będziemy mogli cieszyć się z możliwości odpoczynku w niezwykle przyjemnych, wpływających właściwie na nasze zdrowie, warunkach. Naszym podstawowym zadaniem jest wyczyszczenie orurowania wanny. Czyszczenie to powinno się wykonywać najpóźniej po odbyciu ośmiu kąpieli.

Jeżeli zaniedbamy oczyszczanie orurowania, to w mgnieniu oka dysze gwarantujące nam miły masaż mogą się zatkać. Przeprowadzane zbyt rzadko czyszczenie to także ryzyko rozwinięcia pleśni i grzybów, a to już stanowi wielkie zagrożenie dla naszego zdrowia. Poza tym z wanny będzie wydobywał się raczej nieprzyjemny zapach, kąpiel w takich warunkach z pewnością nie będzie mogła zostać zaliczona do przyjemnych. Powierzchnię wanny można czyścić dokładnie w taki sam sposób, w jaki czyści się klasyczne wanny. Do kąpieli w wannie z dyszami do hydromasażu nie wolno dodawać płynów do kąpieli, które naprawdę silnie się pienią, zabronione jest także używanie do mycia ciała klasycznego mydła. Tego rodzaju środki chemiczne niezbyt dobrze wpływają na znajdujące się w wannie dysze.