Wanny produkowane na wymiar łazienek

hotel-890218_640

Wanny pozostają obok kabin prysznicowych najpopularniejszymi obiektami sanitarnymi służącymi do kąpieli. W dużych łazienkach montowane są klasyczne, duże wanny, do których nalewana jest duża ilość wody. Współcześnie takie wanny mogą być także podgrzewane, co pozwala na zaoszczędzenie na wodzie, ponieważ nie musi być ona dolewana do wanny, kiedy zaczyna stygnąć. Kąpiel w takiej wannie może być przyjemnością po całym dniu lub tygodniu pracy. Nie każdy jednak ma czas na oddawanie się takim przyjemnościom. Częściej zabiegani domownicy korzystają z kabin prysznicowych, które są stawiane w większych łazienkach obok klasycznych wanien. W takiej kabinie można się bardzo szybko, a jednocześnie dokładnie wykąpać.

W większych łazienkach oprócz kabin prysznicowych i wanien stawiane są także większe zlewy w bogatszej zabudowie. Są one wmontowane w szafkę stojącą, a do tego produkowane są do nich szafki wiszące, w których można chować różne akcesoria przydatne w łazience. Niekiedy w takich łazienkach można również skorzystać z toalety i pisuaru. Stają one zwykle obok wanny czy kabiny prysznicowej. Deski sedesowe są obecnie produkowane w różnych kolorach, w tym także w kolorze drewna. Mogą posiadać także niewielkie dywaniki lub nakładki higieniczne. Toalety mogą być także oddzielane od łazienek. Wówczas stają w nich muszle WC, a niekiedy także pisuary i małe umywalki.

Natomiast w małych łazienkach montowane są niewielkie wanny, na przykład w kształcie koła. Można w nich usiąść i wykąpać się w wygodny sposób. Takie wanny są bardzo łatwe do utrzymania w czystości, wystarczy przecierać je systematycznie namoczoną gąbką z odpowiednim środkiem czyszczącym. Oprócz wanien w małych łazienkach umieszczane są także brodziki, można na nich stanąć i opłukać się w szybki i prosty sposób. Są one przystosowane zwłaszcza na potrzeby szybkiego skorzystania w prysznica przez osoby młode i w pełnie sprawne, ponieważ w razie nieporadnego korzystania z baterii dołączonej do brodzika, można doprowadzić do zalania łazienki.