W tego typu przestrzeni należy zadbać o optymalny komfort oraz wykorzystać odpowiednie wyposażenie

toaleta publiczna
Toalety publiczne to pomieszczenia, z których korzystają różne osoby, nie wszystkie są całkowicie sprawne. Przez to należy dbać o te pomieszczenia oraz zagwarantować w nich takie warunki, by każdy mógł skorzystać z ich funkcji bez najmniejszego problemu.

Toalety publiczne napotyka się w różnych obiektach

publiczna toaleta
Źródło: pixabay.com

W większości budynków handlowych i komercyjnych nie miewa się trudności z dostępem do publicznych toalet. W większości przypadków jest ich wystarczająco dużo, aby zagwarantować wszystkim ludziom warunki dogodnego korzystania z łazienki bez konieczności wystawania w kolejce. Wciąż jednak bywa tak, że nie wszystkie toalety publiczne są przystosowane do wymagań osób niepełnosprawnych albo matek z malutkimi dziećmi. To poważne utrudnienie dla takich osób, gdyż nie mogą skorzystać z toalety w godnych warunkach, albo w ogóle muszą szukać odmiennego obiektu. Wyposażenie toalet publicznych powinno być przystosowane do potrzeb przeróżnych ludzi, nie tylko tych zdrowych i całkowicie sprawnych.

Łazienka dla osoby niepełnosprawnej

Dla osoby niepełnosprawnej komfort korzystania z łazienki ma nieco inny charakter, aniżeli dzieje się to w sytuacji osoby zdrowej. Taka toaleta powinna być urządzona trochę inaczej, tak żeby sprostać wymaganiom osoby niepełnosprawnej. Istotne jest, aby posiadała na tyle szerokie drzwi, żeby udało się przez nie wjechać na wózku inwalidzkim. Przy ubikacjach albo umywalkach muszą znajdować się uchwyty dla niepełnosprawnych. Przydatnym wyposażeniem będzie także guzik alarmowy, jakim osoba niepełnosprawna może w razie problemów wezwać wsparcia. Sprawdź: http://impeco.pl/.

Komfortowy pokoik dla mamy z maluszkiem

toaleta publiczna
Źródło: pixabay.com

Dogodnych warunków wymagają również maluszki. Coraz częściej w toaletach publicznych można spotkać osobne pokoiki, w których mamy mają szansę przebrać, przewinąć, jak również nakarmić malucha. Podobne pomieszczenie powinno być wyposażone w komfortowe stanowisko do przewijania, wzbogacone o elementy zabezpieczające, przykładowo pasy. Pomocne będzie też krzesełko, gdzie matka ma szansę wygodnie usiąść, gdy karmi piersią, jak także niewielki brodzik, gdzie można dziecko przemyć. Dobrze, jeżeli w toaletach publicznych znajdują się też mniejsze kabiny z sedesami dostosowanymi rozmiarami do małych dzieci, gdyż nie wszystkie sięgają normalnych sanitariatów. Tu więcej: solidne uchwyty dla niepełnosprawnych.