W jaki sposób właściwie wybrać fototapetę, aby powiększyć optycznie powierzchnię mieszkania?

Fototapety stały się w minionych latach szczególnie popularne. Zawsze są zjawiskowe i stosunkowo tanie. W niezwykle prosty sposób nadają wnętrzu niepowtarzalny nastrój.

Wybór ciekawego motywu jest nie lada wyzwaniem. Zwłaszcza do niewielkich pomieszczeń. A przecież nic tak nie powiększa powierzchni jak właściwie dobrana fototapeta. Wzoru, które znakomicie sprawdzają się w tej powiększającej roli to krajobrazy lub abstrakcje ze zniekształconą perspektywą. Zjawiskowe wrażenia uzyskuje się za pomocą fototapety uliczki. Powieszenie takiego grafiki na ścianie daje wrażenie otwartości i sprawia, iż wnętrze nabiera głębi.

Klimatyczne uliczki antycznych miasteczek świetnie nadają się do wysokich pomieszczeń. Trafnie zaaranżowane stwarzają ciekawy efekt 3D. Czar paryskiej uliczki może zaprowadzić do salonu bądź do sypialni. Starczy dobrać wyposażenie danego pokoju do kolorystyki oraz motywu z fototapety, żeby uzyskać niecodzienny efekt. Atutem fototapet jest ich powszechność. Pasują one wszędzie oraz do każdego pomieszczenia. W każdym miejscu będą się pięknie eksponować, pod warunkiem wybrania właściwego motywu. W kuchni powinno się powiesić fototapetę z toposem kulinarnym. W pokoju sypialnianym świetny efekt uzyskuje się przyklejając kameralne fototapety uliczki. Mogą być antyczne lub w nowojorskim klimacie. Wszystko zależy od osobistych potrzeb i osobowości danego domownika. Sporo osób wybiera fototapety, ponieważ są one bardzo eleganckie i gustowne. Ponadto są dostępne w różnych formach.

Demural
Autor: Lex Kravetski
Źródło: http://www.flickr.com

Każdy może wybrać coś dla siebie i to bez wychodzenia z domu. Jest wiele internetowych stron udostępniających szerokie wzornictwo. Wystarczy odwiedzić taką witrynę i określić tematykę, jaka nas interesuje, żeby pokazała się cała masa zjawiskowych i oryginalnych widoków. Po wytypowaniu konkretnego motywu pozostaje wybór formatu. Fototapety mogą przybierać prawdziwie duże rozmiary. Z tego powodu znakomicie nadają się do dużych przestrzeni.

Właściwe zaaranżowanie fototapet we wnętrzu potrafi przynieść rewelacyjne efekty. Warto zatem dać się porwać wyobraźni i w łatwy sposób nadać pomieszczeniu oryginalnego stylu oraz elegancji.