W jaki sposób urządzić niewielką łazienkę? Wrocław to sklepy z doskonałymi propozycjami

prysznic
Mieszkania w bloku najczęściej nie dają tak dużych możliwości aranżacyjnych, co domy. Mają znacznie mniejszy metraż, dlatego z niejednego rozwiązania trzeba zrezygnować, również w łazience. Jak zatem urządzić niedużą łazienkę, aby była funkcjonalna oraz ładnie wyglądała?

kabina prysznicowa
Autor: Sanitec KOŁO
Źródło: Sanitec KOŁO
Przede wszystkim nie kupujmy wanny. Zdecydowanie lepiej sprawdzą się kabiny prysznicowe Wrocław – kabiny prysznicowe we wrocławiu, jakie nie zajmują tak dużo cennego miejsca, a mogą gwarantować taki sam komfort mycia, jeżeli wybierzemy kabinę z wysokim brodzikiem. Można w nim spokojnie usiąść, ciesząc się chwilą odprężenia oraz miłą kąpielą. Gdy zaś mamy mniej czasu i wystarczy nam szybki prysznic, nie będziemy zmuszeni niepokoić się porozlewaną wszędzie wodą. Kupując kabinę prysznicową warto jest zaopatrzyć ją w deszczownicę. Daje o wiele większą satysfakcję z mycia, aniżeli zwyczajny prysznic.

Poza miejscem do mycia należy oczywiście kupić zlew, najlepiej umieszczając pod nim szafkę, by pomieścić w niej różne przybory do mycia łazienki. Dobrze jest wybierać szafki do zawieszenia, pod nimi bowiem nie zbiera się woda. Ale jedna szafka pod zlewem nie starczy. Jeżeli miejsca jest faktycznie bardzo niewiele, możemy przemyśleć przeniesienie pralki do kuchni, a w jej miejsce postawimy jeszcze jedną szafkę, bez której w łazience trudno jest się obyć. Przecież gdzie włożylibyśmy ręczniki, kosmetyki czy suszarkę? Szafka musi być zamykana, gdyż wygląda gustownie, a na opakowaniach płynów i kremów nie zbiera się kurz. Poza tym dzięki szafkom z drzwiczkami łazienka jest bardziej uporządkowana, a na niewielkim metrażu każdy bałagan rzuca się w oczy.

Urządzając małą łazienkę należy pamiętać o odpowiedniej kolorystyce wnętrza. Najlepiej sprawdzą się jasne oraz chłodne barwy, jakie rozświetlą, jak również optycznie powiększą wnętrze. Dobrze jest pomyśleć nad fototapetą, jaka może być rewelacyjnym dodatkiem, jeżeli tylko wybierzemy odpowiedni nadruk. Nie obejdzie się też bez dużego lustra i lamp, również halogenów umieszczonych nad kabiną, bowiem dobre światło w łazience jest podstawą, zwłaszcza dla pań robiących w niej poranny makijaż. Jest wiele rozwiązań, jakie mogą pomóc ci przyjemnie urządzić również niewielką łazienkę. Bądź otwarty oraz szukaj nowych pomysłów, a na pewno będziesz zadowolony z końcowego rezultatu.