W jaki sposób uprościć malowanie – postaw na tematyczne szablony do ścian

malowanie ścian
Przy malowaniu ścian ograniczamy się do jednej góra dwóch barw, większa ilość powodowałoby co najmniej dziwne odczucie. Wielokolorowe wnętrza kojarzymy nade wszystko z fototapetami. Jednak urozmaicić pokój w kolejne kolory można nie tylko przez gotowe w całości tapety.

malowanie ścian
Autor: www.przyklejka.pro
Źródło: www.przyklejka.pro
Specjalnie dla zwolenników indywidualnych, wyróżniających się czterech ścian jest taka opcja jak szablony do ścian. Decydując się na szablony dobrze jak dysponujemy stosownym zapleczem – czyli pomalowaną ścianą, która będzie stanowiła kolorystyczne tło. Co to jest ten szablon? To nic innego jak większa, wymagająca przygotowania naklejka, którą przytwierdza się trwale do ściany. W odróżnieniu od fototapety, która jest dziełem całościowym i niewiele w niej można zmienić, szablony malarskie wymagają własnego gustu wykończeniowego i dopasowania do klimatu pomieszczenia (więcej: http://www.przyklejka.pro/naklejki-i-szablony-i9.html). Odmienne naklejki przybijemy sobie do kuchni, inne do holu, jeszcze inne do pokoju dla dzieci. W modzie jest zwłaszcza ten ostatni kierunek – maluchy odczuwają większe emocje przebywając w kolorowym pomieszczeniu. To pokój z fototapetami i naklejkami tworzy wyjątkowy mikroklimat i pozwala w bajkowy sposób przeżywać kolejne godziny.

Szablony malarskie mogą być dowolne: od tematycznych naklejek, wizji krajobrazowych (drzewa, zwierzęta), po abstrakcyjne figury (paski, koła, prostokąty). Są to zwykle dodatki w jednym lub dwóch kolorach, więcej barw zwyczajnie raziłoby w oczy.

malowane dekoracje
Autor: PRAKTIKER
Źródło: PRAKTIKER

Inaczej u naszych pociech – tutaj można postawić na kilka mniejszych naklejek, na przykład ulubionych postaci z bajek. Na tle jasnozielonej lub fioletowej ściany naklejki będą prezentować się fantastycznie. By nie polegać na niepewnym guście artystycznym warto skorzystać z gotowych uprzednio szablonów naklejek, które są nam proponowane. Podobnie z oklejaniem – klejenie zostawmy specjalistom od pomiarów i precyzyjnej roboty bez drgnięcia palcem przy klejeniu.
Walory estetyki dla starszych i celebracja emocji dla dzieci, to jedno. Drugi to rzeczywista oszczędność finansowa. Stawiając na szablony do ścian, zauważmy, że większość środków… zdążyliśmy już wydać malując ściany. Abstrahując od podziału na tematy i skomplikowanie naklejek ich koszt waha się od kilkunastu do stu złotych. Większe wymiary naklejek kosztują ponad 100 złotych.