Urządzasz dom?

meble do kuchni
Często uważamy je za mało istotny dodatek, a mogą być prawdziwymi dziełami sztuki. Zobaczyć je możemy w zasadzie wszędzie – w pracy, domu. Zazwyczaj bagatelizujemy rolę, jaką spełniają i traktujemy je niesprawiedliwie. Godzinami myślimy, jaką wybrać kanapę, krzesła natomiast kupujemy w pośpiechu. Szkoda, bo pasują tylko w jadalni. Stare misternie zdobione albo nowoczesne krzesła – chromowane mogą być nietuzinkową ozdobą każdego pomieszczenia.

salon
Autor: Christopher Sessums
Źródło: http://www.flickr.com
Przyjmujemy zasadę, że do nowoczesnych wnętrz wstawiamy krzesła w kolorze beżowym albo brązowym. A przecież nie zawsze musi być poprawnie. Takie same krzesła, ale każde w innej, tkaninowej odsłonie? To jest pomysł! Tylko nie zapominajmy: te same krzesła z różnymi materiałami to dobre połączenie, jednak dobieranie mebli w jednym kolorze drewna, ale z różnych firm zwykle kończy się wizualnym bałaganem.

Kompozycje antyków z chromem i aluminium już nikogo nie szokuje. Poza tym owe nowoczesne meble z , np. szklany stół, połączony z wiekowymi krzesłami to dobry pomysł dla tych, którzy są rozdarci między tradycją a najnowszą modą.

w salonie
Autor: John Greenfield
Źródło: http://www.flickr.com

W sprzedaży odnajdziemy krzesła z siedziskami tapicerowanymi lub twardymi. Owszem, bardziej komfortowe są krzesła pokryte tkaniną, mimo to biorąc pod uwagę ich zakup, powinniśmy zwrócić uwagę na jakość materiału pokrywającego siedziska albowiem na tkaninie łatwo o zabrudzenia. Nie jest to więc idealne rozwiązanie do mieszkań, w których mieszkają dzieci i zwierzęta.
Mało odporny na plamienie, delikatny materiał łatwo się zniszczy i konieczna będzie wizyta u tapicera (krzesła nowoczesne ). Wtedy dobrym pomysłem są pokrowce. W razie zabrudzeń można je uprać, a kiedy się znudzą, zmienić: jesienią na śliwkowe lub szare, czerwone w grudniu. Niełatwo rozprawiać o krześle, zapominając o stole – jedno nie nie ma racji bytu bez drugiego. Jakich stołów należy wypatrywać? Długich. Minimum na sześć, osiem osób (poznaj więcej). Szklanych lub metalowych, odziedziczonych po dziadkach lub z surowych desek – w zależności od wymagań i upodobań. Nie zapominajmy też o komforcie: jedna osoba siedząca przy stole potrzebuje co najmniej 60 cm wzdłuż blatu.