Sztuka łączenia przeciwieństw, a więc pokój dzienny i sypialnia w jednym

pokój, łóżko, sypialnia
Salon to najbardziej szykowne wnętrze w całym naszym lokum – to tu przyjmujemy gości oraz oddajemy się rozrywce i relaksowi. Inny charakter ma sypialnia, która jest wyjątkowo intymnym pomieszczeniem, służącym przede wszystkim do odpoczynku oraz spędzania romantycznych momentów z bliską osobą.

Czy zestawienie tych dwóch funkcji jest możliwe? Oczywiście. Udowadniają to rozmaite projekty, w których sypialnia zostaje wykreowana właśnie w salonie. Co więcej, producent mebli oferuje wiele ciekawych rozwiązań, które można zastosować w takich pomieszczeniach.

łóżko, pokój
Autor: János Korom Dr.
Źródło: http://www.flickr.com

Sypialnia w salonie to przymus dla osób zamieszkujących kawalerki, dysponujących jednym pomieszczeniem dziennym, które musi im zastąpić pozostałe pokoje. Nierzadko na zabieg zaaranżowania w salonie strefy sypialnianej decydują się też rodzice z większą liczbą dzieci, chcący przeznaczyć swój pokój dla milusińskich. Chociaż dystans pomiędzy charakterem sypialni i salonu jest znaczący, można go jednak złagodzić, wykorzystując kilka prostych trików.

Istnieje kilka podstawowych sposobów na zaaranżowanie sypialni w pokoju dziennym. Pierwszy z nich polega na oddzieleniu kąta sypialnianego od pozostałej części salonu za pomocą niezbyt dużej ścianki działowej, wykonanej przeważnie z płyty gipsowo-kartonowej. Alternatywą dla tego rodzaju przepierzenia, niewiążącą się z dodatkowymi pracami remontowymi, ingerującymi w projekt wnętrza, jest wykorzystanie w roli elementu dzielącego mebla o dużych rozmiarach, na przykład regału z książkami.

Na jego tylnej stronie można przywiesić telewizor bądź ciekawie pomalować powierzchnię, kreując niebanalną dekoracje. Gdy nie mamy możliwości, aby w jednoznaczny sposób oddzielić dwie strefy, istotny będzie dobór mebli. W tym przypadku świetnym wyborem będą rozkładające meble tapicerowane.

pokój dzienny, salon
Autor: Emily May
Źródło: http://www.flickr.com

Aktualnie proponowane meble tapicerowane wyglądają bardzo estetycznie, natomiast funkcja rozkładania oraz możliwość dodatnia wygodnego materaca jak na tradycyjne łóżko, gwarantuje komfortowe warunki sypialniane. Producent mebli proponuje modele wpasowujące się w rozmaite style. Nie są to już wyłącznie banalne kanapy, lecz również eleganckie sofy, wręcz o charakterze biznesowych, po których żaden z naszych gości nie pozna, iż mogą służyć jako łóżko.