Szkło w kuchni – skorzystaj z efektownego rozwiązania, jeżeli planujesz remont

Blat kuchenny ze szkła
Jednym z fundamentalnych pomieszczeń każdego domu jest kuchnia. Wspólne śniadania, pieczenie świątecznych ciasteczek z maluszkami lub długie, wieczorne rozmowy to wyłącznie niektóre z rzeczy, jakie w niej robimy. By dobrze służyła i była użyteczna, musimy pomyśleć o stosownych meblach, a także o wykończeniu kuchni, a przede wszystkich o ścianach.

Szklany blat
Autor: local louisville
Źródło: http://www.flickr.com
Szczególnie cenionym obecnie rozwiązaniem są panele szklane, jakie doskonale zastępują powszechnie stosowane dotąd płytki i mogą dawać jeszcze lepszy rezultat estetyczny. Zobacz sam: panele szklane na twoja-galeria.eu. Panele mają wiele plusów, nie tylko wspomnianą przed chwilą dekoracyjność. Są nad wyraz praktyczne, co doceni każda gospodyni lubiąca szykować posiłki dla całej rodziny. W czasie gotowania ciężko jest ustrzec się przed plamami i zabrudzeniami, zwłaszcza gdy gotujemy spaghetti bądź zamierzamy zmiksować zupę krem.

Bałagan robi się również wtedy, gdy do kuchni wpadają maluchy. Nie chcemy ich wyganiać, a zarazem nie uśmiecha nam się uprzątanie po wspólnym gotowaniu. Panele szklane są niebywale łatwe w czyszczeniu, zatem już nie spędzimy w kuchni paru godzin na pucowaniu terakoty. Wystarczy pościerać je szmatką. Kolejnym walorem niniejszego rozwiązania jest możliwość wyboru spośród rozmaitego rodzaju szkła, w tym szkła bezbarwnego, matowego czy lakierowanego – zobacz też http://twoja-galeria.eu/7-szklo-dekoracyjne-fusingowe. Można również wybrać szkło z nadrukiem przypasowanym do aranżacji naszej kuchni bądź postawić na ulubiony krajobraz, jakim odtąd każdego dnia będziemy mogli cieszyć nasz wzrok.

Co więcej szkło na ścianie daje uczucie lekkości, co jest ważne nade wszystko w niewielkich kuchniach, w których mamy naprawdę niezbyt dużo przestrzeni. Wybierając do tego jasny motyw szkła będziemy mieć przyjemnie urządzoną kuchnię, w której będziemy z chęcią przyrządzać posiłki bądź po prostu rozkoszować się wolną chwilą przy kubku ulubionej herbaty. Szkło jest odporne na zabrudzenia i zarysowania, lecz zawsze warto jest wzmocnić je folią czy siatką bądź zainwestować w szkło hartowane.

W kuchni można wykorzystać nie tylko szklane panele, lecz także szklane blaty na stołach – szklane blaty na wymiar. Wyglądają równie efektownie, co panele, a do tego nie przytłaczają pomieszczenia, jak mogą to zrobić stoły drewniane. Sprawiają wrażenie wyjątkowo lekkich, a jednocześnie są eleganckie, więc będą doskonałym dodatkiem do urządzanego wnętrza.