Szklane drzwi niezwykle często wykorzystywane są w naszych domach

model
Prócz szklanych schodów, szklanych stołów i innych wykończeń wykonanych ze szkła, często proponuje się klientom drzwi ze szkła. Szklane drzwi przede wszystkim prezentują się atrakcyjnie ale nie wszystkim się podobają.

model
Autor: Franc Gardiner
Źródło: Franc Gardiner
mieszkanie - stykówka
Autor: Lukasz Badura
Źródło: http://www.flickr.com
drzwi szklane
Autor: Chroma
Źródło: www.SmakProstoty.pl

Pomyślmy jednak, jakie mają zalety. Najważniejsze jest to, że pasują do niejednego wnętrza. Montujemy je do wszelkiego typu ram. Nie rzadko drzwi takie zrobione z hartowanego szkła, przez co są odporne i praktycznie nie możemy ich rozbić. W czasie utwardzania szyby poddawane są długotrwałemu wyprażaniu w specjalnych warunkach. Zabieg ten sprawia, że szkło hartowane (dobrze wiedzieć o szkle hartowanym) charakteryzuje się bardzo wysoką odpornością na ugięcie i stłuczenia. Hartowane szkło jest także bezpieczne. Jeśli zdarzy się jego stłuczenie, nie ma ostrych części gdyż kruszy się podobnie jak kryształ. Za drzwi szklane (sprawdź szklane drzwi) uważamy takie, jakich skrzydła, prócz okuć, lub też innych akcesoriów, są wykonane tylko z tafli szklanych. Szklane drzwi znakomicie doświetlają pomieszczenie i optycznie je zwiększają. Pokoje dzięki temu są lekkie i przestronne. Nierzadko szklane drzwi wykorzystuje się w łazience. Przepuszczają światło z innych pomieszczeń, co pomaga przy ciemnej łazience. Świetnie znoszą wodę i posiadają niezwykłe walory wizualne. Drzwi ze szkła doskonale pasują również do współczesnych domów. Do wad z być może zaliczamy słabą izolację termiczna i akustyczna.

Obniżony jest także poziom prywatności ze względu na dużą przejrzystością niektórych rodzajów drzwi. Jeżeli chcemy mieć drzwi ze szkła warto pomyśleć o tym już podczas projektowania.