Specjalne sprzęty kuchenne

makaron ze szparagami
Każda gospodyni, która uwielbia gotować, chce mieć zaadaptowaną kuchnię jak najlepiej. Wygodne meble, szerokie blaty, pojemna lodówka. Lecz to właściwie niewielkie gadżety są narzędziami naszego funkcjonowania na co dzień – garnek do szparagów w okresie letnim, otwieracz do orzechów w jesiennym, wszelkiego typu obieraczki. Zaawansowanej gospodyni pospolite narzędzia nie wystarczą, gdyż kto wie, co będzie pragnęła sporządzić kolejnego dnia.

szparagi
Autor: Paul Keller
Źródło: http://www.flickr.com

Jeżeli często używamy przepisów kulinarnych, musimy zaopatrzyć się w odpowiednią wagę kuchenna. Najskuteczniejsza będzie elektryczna, gdyż sprawdza się z dokładnością do 1 grama. Poza tym miarki mililitrowe i te w postaci łyżek także będą pomocne, gdyż receptury są sporządzane na wszelakie sposoby. Bardzo łatwym, jednak rzadko spotykanym narzędziem jest garnek do szparagów. Można pomyśleć, że jest to niepotrzebny wydatek, lecz każda osoba, która bez jego użycia usiłowała przyrządzić te przepyszne warzywa, z pewnością doceni jego obecność. Dodatkowo, jeśli lubimy eksperymentować z formą, warto zakupić komplet obieraczek, które stworzą dla nas awangardowe kształty z warzyw i owoców, zwłaszcza ciekawe w okresie wakacyjnym.

szparagi
Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

Lecz gdzie najlepiej nabyć garnek do szparagów (tani garnek do szparagów) czy wagę? Oczywiście, w pierwszym, lepszym centrum handlowym znajdziemy salon z przyrządami kuchennymi, jednak wybranie się tam jest niekoniecznie właściwym posunięciem. Zazwyczaj wybór jest tam znacznie ograniczony, nie zawsze dostaniemy produkt, po który przyszliśmy. Poza tym, zazwyczaj salony tego rodzaju dedykowane są specjalistycznym, zazwyczaj bardzo kosztownym markom. Jeżeli nie śpieszy nam się ze sprawunkiem, warto przeanalizować oferty internetowe.

Znajdziemy tam masę produktów w przystępnych cenach, zarówno na aukcjach internetowych, jak i na witrynach producentów. Pamiętajmy jedynie, żeby uważać na tzw. chińskie produkty, które na fotografii wyglądają dobrze, jednak wykonane są z kruchych materiałów. Bez problemu rozpoznamy je po zaniżonej cenie, także nie bądźmy zbyt skąpi. Dodatkowo, miejmy na uwadze koszty wysyłki – czasem warto kupić parę przedmiotów u jednego sprzedawcy. Niestety, na wszystko przyjdzie nam zaczekać, nawet do kilku dni.

Zaopatrzenie naszej kuchni w konkretne akcesoria, jest bardzo ważne. Odpowiednio dobrany garnek do szparagów czy nóż, będą nam służyć latami, jeśli oczywiście nie będziemy przesadnie oszczędzać na zakupie. Z drugiej strony, raczej omijajmy sklepy stacjonarne w pasażach handlowych, tam znajdziemy bardzo drogie artykuły, niekoniecznie dobrej jakości.