Projektowanie pokoju dla niemowlaka – zobacz co jest dziś na topie

Pokój dziecięcy
Narodziny maleństwa stanowią zazwyczaj najważniejszy moment w życiu rodzica. Poza szczęściem z narodzin nowej istotki, należy zrobić dla maleństwa odpowiednie miejsce. Dobrym konceptem jest osobna przestrzeń gdzie stworzymy pokój niemowlęcy.Nie musi być to duże pomieszczenie.

Pokój dziecięcy
Autor: Angie Stalker
Źródło: http://www.flickr.com

Zadbajmy jednak, aby było kolorowe. Ściany pomalujmy w subtelne, pastelowe kolory, okno zasłońmy kolorową woalową firanką. Często w sklepach z ozdobami na firanami kupimy przyklejane postaci bajkowe, albo firanki z baśniowymi motywami. To rewelacyjny pomysł! Najważniejsze, gdy już posiadamy wyremontowany pokój jest wybór odpowiednich mebelków – więcej o autorze.

Podstawowym meblem jest łóżeczko dla dziecka, z regulowaną wysokością. Tym samym, wraz z wzrostem maleństwa, stopniowo będziemy zniżać poziom materaca. Kolejnym ważnym sprzętem jest szafa na ciuszki maluszka, ręczniczki i inne akcesoria do pielęgnacji dziecka. Nie zapomnijmy o kupnie miękkiego kocyka dla dziecka. Następne, mniej podstawowe, ale przydatne gadżety to przewijak stojący, albo do przymocowania na łóżeczku oraz stojąca lampka nocna z przytłumionym, delikatnym światłem.
Optymalnie jest, gdy w pokoju nocnym znajdzie się także przestrzeń na niewielkie łóżko, na którym na początku będzie spała mama dziecka. Dodatkowo dobrze będzie gdy w pokoju będzie miejsce na wózek, wanienkę i niewielką półeczkę z preparatami do dbania o skórę dziecka, o pampersach nie wspominając- znajdź to.

Jeśli szukamy mebelki do pokoju dziecinnego, szukajmy części z wielomodułowych kolekcji. Tym samym razem z rośnięciem dziecka będziemy mogli dokupić kolejne elementy – szafę, biurko, półeczki na zabawki. Tym samym nie poczujemy jednorazowo dużego wydatku, a powoli wypełnimy braki w wyposażeniu