Pokój nastolatka zagospodarowany perfekcyjnie, czyli na co należy zwracać uwagę

młodzieżowe meble
Każde dziecko dojrzewa. Każdy maluszek zamieni się więc prędzej czy później w żywiołowego nastolatka, któremu nie będzie podobał się już pokój, którym fascynował się w wieku siedmiu czy dziesięciu lat. Pojawia się lecz pytanie czym kierować się, zagospodarowując pokój dla nastolatka. Jednak należy zapamiętać jedno: pokój nastolatka ma podobać się przede wszystkim jemu, a nie rodzicom. Jest to niezwykle istotna zasada, o której spora grupa rodziców po prostu zapomina. Urządzając pokój, powinniśmy więc włączyć do tego nastolatka.

pokój młodej osoby
Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu

Sam może dobrać sobie kolor ścian czy rodzaj mebli. Nawet jeśli kolor będzie naprawdę ekstremalny i rodzicom na samą myśl o nim na rękach pojawi się gęsia skórką. Meble (oferta) dla młodzieży, które obecnie można znaleźć w sklepach to mnóstwo interesujących opcji, które tworzone są zarówno o dziewczynach, jak i chłopakach. Należy bowiem mieć na uwadze, że bardzo często dziewczyny wybierają zupełnie inne meble dla młodzieży niż chłopaki. Hitem są ostatnio meble zrobione z materiału w intensywnych, żywych barwach. Królują więc szafki z zielonymi, pomarańczowymi oraz czerwonymi frontami. Konkretne meble (na tej stronie) wymagają dość stonowanej oprawy, ale większość nastolatków ma za nic taką zasadę. W efekcie do intensywnych mebli wybierają równie intensywny kolor farby jaki znajdzie się na ścianach. Pokój młodzieżowy musi być interesujący. Należy zwrócić uwagę przede wszystkim na solidne biurko, które oczywiście musi być dopasowane wielkością do wzrostu nastolatka. Na biurku nie może zabraknąć lampki. Można pamiętać, aby dobrze ją ustawić.

meble dla dzieci i młodzieży
Autor: zenjazzygeek
Źródło: http://www.flickr.com

W przypadku nastolatków praworęcznych lampka musi znaleźć się po ich lewej ręce. W pokoju dla nastolatka nie może zabraknąć szafy, w której schować będzie możemy na ogół dość szybko zwiększającą się kolekcję ubrań. Fajne oświetlenie górne też ma znaczenie. W sytuacji nastolatków bardzo często nastawionych jest na dobrze nam znane lampy – takie, jakie dostrzec można w salonach. Decyzja co do oświetlenia jest nieprawdopodobnie ogromny, że czasami może być kłopot z podjęciem odpowiedniej. W sytuacji nastolatków nie ma już tak wielkiego znaczenia bezpieczeństwo. Nie trzeba już sprawdzać, czy konkretne meble nie mają ostro zakończonych kantów.