Odpowiednie wyposażenie kuchni w własnym lokum – podpowiedzi

kuchnia
Wielu osobom wydaje się, że idealna kuchnia to, ta robiona na zamówienie. Do tego super stół, odpowiednie oświetlenie, dobry sprzęt tzn. lodówka, kuchenka, zmywarka i już, posiadamy kuchnię idealną. Jednak prawda wygląda tak, że poza szafami i szufladami oraz lodówką potrzebujemy też garnków, dzięki którym będziemy mogli na kuchence lub w piekarniku przyrządzać wyśmienite potrawy. Z tego powodu musimy posiadać sensowny zestaw garnków, w których będzie można przygotować posiłki oraz odpowiednie naczynia, w których będziemy mogli jedzenie podać.

garnek
Źródło: pixabay.com
Tak, więc jeżeli chodzi o garnki, to świetnym rozwiązaniem w różnych sytuacjach będą brytfanny. To większe naczynie-garnek, które sprawia, że można gotować nawet kilka godzin jakieś mięso. Brytfanna jest tak zrobiona żeby nic się nie przypaliło i nie przywarło. Z tego powodu dobrze zainwestować w brytfannę (Fabryka Form). Bo bardzo często jest tak, że wybieramy komplet garów i brytfanki w takim komplecie brak, trzeba ją kupować oddzielnie. Idealne patelnie

Jeśli musimy kupić patelnie powinniśmy wiedzieć, do czego jest nam ona potrzebna. To niezmiernie istotne, by wiedzieć. Bo innej patelni potrzeba do przygotowania naleśników, a innej do usmażenia schabowych, czy do zrobienia grillowanej piersi z kurczaka. Okazuje się, bowiem, że patelni jest faktycznie sporo. Dlatego wybierając patelnie trzeba się moment pomyśleć, czy chcielibyśmy posiadać jakąś patelnię uniwersalną, czy może jednak lepiej zakupić więcej niż jedną patelnię, każdą do czegoś innego. Najistotniejsze jest jednak, to żeby używając patelni nie porysować jej. Tak, więc należy używać drewnianych łopatek do przekładania mięsa, czy mieszania czegoś na patelni, żeby nie zniszczyć powierzchni teflonowej.

Patelnia
Autor: Darcy
Źródło: http://www.flickr.com
Czasem w zestawach naczyń są patelnie, ale zazwyczaj będzie trzeba je zakupić osobno, stąd te wszystkie dylematy. Jednak nie trzeba się za bardzo martwić, bo tak czy siak jakąś patelnię będzie trzeba wybrać, więc najlepiej kupić jakąś o średnich rozmiarach bardziej uniwersalną, a potem w miarę potrzeb można kupować inne, ale początkowo jedna całkowicie wystarczy. Dobrze jednak nie zapominać, że sensowniej kupić odrobinę droższą patelnię, aniżeli tę z najniższej półki cenowej, bo te faktycznie tanie bardzo szybko się niszczą, tak, więc sensowniej wydać trochę więcej pieniędzy i mieć w domu coś sensownego.