Nowoczesna łazienka – jak ją urządzić?

bathroom-1228427_640

W nowoczesnym, dużym domu bardzo często łazienka oddzielona jest od toalety, a dodatkowo w domach dwupiętrowych urządzane są dwie łazienki, jedna na parterze, a druga na piętrze. W łazience znajdującej się na parterze można wstawić kabinę prysznicową, brodzik oraz bidet i zlew z szafką. Kabina prysznicowa pozwoli na szybką kąpiel, nietrwającą zwykle dłużej niż dwadzieścia minut. Taki szybki prysznic jest bardzo dobrym rozwiązaniem dla osób zapracowanych i znajdujących się w ciągłym ruchu. W takiej kabinie w wygodny sposób mogą się wykąpać także osoby starsze, dla których trudność sprawiałoby siadanie w wannie.

Coraz częściej w łazienkach montowane są brodziki. Obecnie tego typu urządzenia są bardzo stylowe, mogą zabierać mniej lub więcej miejsca w łazience i pozwalają na jeszcze szybszy prysznic niż w kabinie. W takim brodziku można także wykąpać dziecko, które sobie wygodnie usiądzie, a jednocześnie nie trzeba będzie martwić się o to, że może zachłysnąć się wodą.
Natomiast na szybkie przeprowadzenie higieny okolic intymnych pozwala bidet. To dobre rozwiązanie dla kobiet chcących przeprowadzić szybką higienę przed wyjściem do lekarza, ale też dla każdego domownika potrzebującego z różnych przyczyn takiej formy odświeżenia. Taka łazienka obowiązkowo posiada także zlew z szafkami. Taki zlew może być zabudowany przez szafkę, a dodatkowo posiadać szafkę wiszącą, w której schowane będą akcesoria przydatne w łazience.

Natomiast w toalecie, w oczywisty sposób, montowana jest muszla klozetowa. Na deskę można zakładać dywaniki lub nakładki higieniczne. W większym pomieszczeniu przeznaczonym na toaletę może stanąć także pisuar, z którego będą korzystali mężczyźni oraz umywalka, w której będzie można umyć ręce po skorzystaniu z toalety. W łazience, umieszczanej na piętrze, można dla odmiany zamontować wannę, w której będzie można zrelaksować się w czasie dłuższej kąpieli. Tego typu łazienka może być wyposażona także w większy zlew o bogatej zabudowie.