Naczynia do obiadu

Serwisy obiadowe
Porcelanowa zastawa stołowa stanowi najbardziej klasyczny i gustowny element wyposażenia, którego nie może zabraknąć w naszych domostwach. Niektóre osoby decydują się na kupno osobnej zastawy do użytku na co dzień oraz odświętnego serwisu, który przeznaczony zostanie na świętowanie najbardziej znaczących uroczystości.

Serwisy obiadowe
Ten tradycyjnie już okazuje się wielokrotnie rewelacyjnym prezentem ślubnym. Serwisy obiadowe do kupienia w ofercie rynkowej cechują się bardzo dużą różnorodnością, w związku, z czym należy przemyśleć wybór serwisu biorąc pod uwagę jego przeznaczenia i charakteru.

Jeżeli należymy do fanów spójności i jednego stylu jednakowo we wnętrzach, jak i na stole, bardzo dobre rozwiązanie to porcelanowy zestaw obiadowo-kawowy. Znajdą się w nim nie wyłącznie podstawowe talerze obiadowe i talerze głębokie do zupy, ale też talerzyki deserowe. Im większa ilość części w serwisie, tym mniejszy kłopot z dobraniem pasujących naczyń. Warto, więc wybrać także serwis obiadowy, w którym występują filiżanki ze spodkami. Następnymi elementami – dla pełności zastawy – są półmiski do podawania rozmaitych dań, waza do zupy lub sosjerka z podstawkiem. Do kawy przydadzą się też cukierniczka i mlecznik.

Serwis porcelanowy jest wyrazem naszego kunsztu i indywidualnego gustu, jedni zdecydują się, więc na klasyczne wzornictwo, na przykład białe naczynia ze złotymi obramowaniami, inni chętniej wybiorą nowoczesne projekty o osobliwych kształtach i wzorach. Na ogół w zastawach występowały zawsze talerze okrągłe, ale dużą sławą cieszą się także talerze kwadratowe o bardziej współczesnym designie. Odpowiednikiem tradycyjnego stylu dla wielu kupujących jest zapewne polska marka Chodzież, która jednak także rozszerza swoją ofertę o najnowsze wzory. Fani zarówno nieśmiertelnego szyku, jak i najbardziej modnych trendów na pewno zdecydują się na coś dla siebie w zróżnicowanych ofertach porcelany np. firmy Ambition albo szklanych serwisach docenianej francuskiej marki Luminarc. Duży wybór serwisów obiadowych przeróżnych producentów wyszukać można w sklepie garneczki.pl.

Znaczącą kwestią przy podejmowaniu decyzji o nabyciu serwisu jest również ilość ludzi, którą zamierzamy gościć u siebie. Na ogół wybierane są serwisy obiadowe (modne są serwisy obiadowe) na 6 osób oraz serwisy obiadowe na 12 osób (link do garneczki.pl), choć wyszukać można także serwisy większe. Dla tych, którzy nienawidzą zmywania i nie wyobrażają sobie życia bez zmywarek do naczyń, znaczącą informacją okaże się też dopuszczony przez producenta sposób mycia serwisu. Trzeba pamiętać, że wiele zdobień i złoceń może ulec odbarwianiu bądź wyblaknięciu przy myciu mechanicznym. Trzeba, toteż wtedy wybrać specjalne serwisy do zmywarek i wziąć pod uwagę oznaczenia w sklepie.