Łazienka ma być zarówno funkcjonalnie urządzona, jak i doskonale wyglądać

nowowczesna łazienka
Łazienki stały się we współczesnym świecie przestrzenią prawie, że artystyczną. W aktualnych wydaniach magazynów o wnętrzach, to właśnie tematyce łazienek dedykuje się coraz więcej miejsca. Nie dziwią już oryginalne projekty, gdzie dzieła sztuki rozmieszczane są na kafelkach zaraz przy prysznicu. Takie wymieszanie stylów, czyli tego salonowego, z tym „z niższej półki”, powoduje, że konwenanse odstawiane są na bok, a pojawia się całkowicie nowa era patrzenia na przestrzeń naszego życia.

łazienka
Autor: THREESIXTY
Źródło: http://www.flickr.com
Jak najbardziej wanny dalej pozostają wannami, aczkolwiek spodziewać się możemy, że w przyszłości ich kształt ulegnie zmianie. Niemożliwe? Nowoczesne łazienki to miejsca, w których praktycznie każda fantazja obmyślona w zarysie jest możliwa do zrealizowania. Patrząc na łazienki innych ludzi na pewno niejeden z nas ma niekiedy wrażenie, że są one dość często urządzane w sposób schematyczny. Standardowa umywalka, ręcznik zawieszony na haczyku na ścianie, kompakt wc, typowa, biała kabina pod prysznic, jasne, zazwyczaj beżowe płytki – i na tym historia się kończy.

Niemalże możemy mieć wrażenie, że myśląc o tej przestrzeni włącza się w człowieku schemat typu „kopiuj – wklej”. Brak pomysłowości może wynikać stąd, że przy obowiązku zagospodarowania całego domu, łazienkę dość często spychamy na dalszy plan i z tego powodu, że nie jest ona miejscem na pokaz, to po prostu wiele osób nie przywiązuje do niej większej uwagi. Wystarczy jednakże wejść do pobliskiej galerii handlowej, by przekonać się, że projektanci zawsze wymyślą sposób na to, aby tego rodzaju przestrzeń, również w wymiarze publicznym uczynić ciekawszą.

Łazienka stanowi sferę dla intymności, więc zadbajmy, by oświetlenie w niej było odpowiednie i najlepiej sterowane. Nie możemy dopuścić do tego, aby we własnym domu – niezależnie od rodzaju wnętrza – czuć się źle. Jeżeli wolimy stonowaną opcję zagospodarowania nowoczesnej łazienki – taka też może być. Przekonywanie samego siebie, że coś jest dla nas najlepsze, bo modne, nie zawsze odbije się dobrze w przyszłości. Nie warto także ślepo iść za modą. I w tej sytuacji słowo „umiar” ma bardzo szerokie zastosowanie.