Kompletujesz sprzęty do lokalu? Wybierz to, co stanie się dla ciebie najsolidniejsze!

Personalizuj wnętrze – grafiki na szkle
Wśród dużej ilości trendów dekoratorskich, które mamy okazję monitorować od pewnego czasu, jedna kwestia pozostaje jednakowa. Jest nią sympatia do wykonanych z drewna wykończeń i krojów. Nawet w tak modnym stylu ze Skandynawii drzewo wiedzie prym.

Skąd ta dążność?

dziecko
Autor: Gwydion M. Williams
Źródło: http://www.flickr.com
Drewno zestawia się z naturą i z mocą. Nie bez kozery przez wieki nasi poprzednicy stosowali szafy drewniane, łóżka, a co więcej trony i toalety z drewna. Był to surowiec tani, a równolegle odporny, poręczny i wspaniale się prezentował. W dzisiejszych czasach niestety dominuje go używana wszędzie płyta, jaką jedynie maluje się ewentualnie forniruje okładzinami z drewna albo imitującymi drewno. Prawdziwe meble z drewna są bardziej kosztowne od tych z płyty, co często deprymuje klientów – zobacz kompletną ofertę pod adresem (zobacz kompletną ofertę pod adresem). Baczyć jednak trzeba, że za ceną podąża też stan. Szafy z drewna będą stać bez uszczerbku przez długi czas i posługiwać wielu pokoleniom, czego niestety nie można powiedzieć o meblach z płyty.
komoda sosnowa
Autor: Lukasz Badura
Źródło: http://www.flickr.com
Personalizuj wnętrze – grafiki na szkle
Autor: Komandor
Źródło: Komandor
Prawdopodobnie złotym środkiem, jaki możemy wybrać, są meble sosnowe. Sosna jest w naszym regionie powszechnie dostępna, a w dodatku prosta w formowaniu, co przynosi względnie niską cenę. Nie zbywa mimo to na jakości – meble z sosny są trwałe i odporne na otłuczenia czy zabrudzenia. Co więcej, dla przeciętnego kupca komoda sosnowa będzie łudząco podobna do szafki wyprodukowanej z jesionu czy osiki, szczególnie w dobie różnokolorowych impregnatów, którymi da się wybarwić drewno w dowolny sposób – https://www.meblemagnat.pl/menu/komody-1 (https://www.meblemagnat.pl/menu/komody-1). Tego typu mebel będzie jednocześnie mocny i niezachwiany, co wydaje się i plusem, i minusem – przesunięcie go potrafi być trudniejsze niż w przypadku mebla z płyty. Nie da się wszak zaprzeczyć, iż meble z czystego drewna wprowadzają do chaty charakterystyczny Koloryt, i nie idzie tu tylko o kwestie wizerunku. Drewno, przez wzgląd na swe naturalne korzenie, oddziałuje też dodatnio na mikroklimat mieszkania, np. na samokontrolę wilgotności powietrza czy na opadanie drobin pyłu. Co również istotne, meble sosnowe bez trudności zniosą przeprowadzki i podróże, nie rozwalą się w transporcie (ani tuż potem), ponieważ wszystkie spojenia nie kaleczą struktury tworzywa tak jak w wypadku płyty.

Z tych motywów naprawdę opłaca się ulokować nieco więcej i umeblować lokal mieszkalny w taki sposób, ażeby był naprawdę życzliwy lokatorom i otoczeniu. Meble sosnowe to w Polsce wybór pierwszy z ewentualnych, jeśli szanujemy porządną postać i dbamy o nasze pieniądze.