Kabiny prysznicowe – co proponuje rynek? Co warto mieć na uwadze? O czym należy pamiętać w trakcie zakupu?

kabina prysznicowa w łazience
Mnóstwo osób decyduje się na wymienienie wanny na prysznic. Bez wątpienia takie rozwiązanie pomaga rozplanować przestrzeń, a także skutkuje oszczędnością wody w przyszłości. Jak zaopatrzyć się w idealny dla siebie prysznic? Kabiny prysznicowe uznawane są za to, że dają możliwość odbycia krótkiego prysznica. Odpowiednio wyposażone świetniefantastycznie sprawdzają się w przypadku osób w podeszłym wieku, dla których wchodzenie do wanny może być niemożliwe. Rynek proponuje przeróżne modele kabin prysznicowych.

kabina prysznicowa
Autor: travelingnorthagency
Źródło: http://www.flickr.com
Dostępne są kabiny prysznicowe (ciąg dalszy tego zagadnienia> Parcie na Szkło) narożnikowe, ale także przyścienne, wnękowe, wolnostojące oraz walk-in. Pierwsze z podanych bardzo dobrze sprawdzą się w niewielkim pomieszczeniu. Powinno się skrupulatnie pomierzyć przestrzeń w naszej łazience. Kabiny prysznicowe dostępne są w przeróżnych rozmiarach. Kolejnym etapem jest wybranie kształtu. Dostępne są kabiny prysznicowe okrągłe, kwadratowe, owalne, w kształcie prostokąta czy pięciokąta – http://www.cermag.com.pl/. Co do kwestii wizualnych, wybieramy pomiędzy szkłem i akrylem.

Na dodatek, w zależności od potrzeb, można postawić na brodzik niski lub głęboki. Jeżeli chodzi o ścianki kabiny to możemy wybrać przezroczyste, matowe, przyciemniane, gładkie.Niebagatelna znaczenie będą miały też drzwi naszego prysznica. Dostępne są egzemplarze z drzwiami otwieranymi na zewnątrz lub przesuwanymi. Bez wątpienia, jeśli chcemy zaoszczędzić trochę miejsca, warto wybrać drugie ze wspomnianych. Znaczne pole do popisu mamy również w kwestii selekcji wyposażenia do prysznica.

Oprócz uniwersalnych baterii, mamy możliwość zakupienia ekstrawaganckich paneli natryskowych, odznaczających się mnogością przeróżnych funkcji. Dzięki nim zapewniamy sobie opcję dopasowania wybranych mocy czy kierunków natrysku. Trzeba podkreślić, że jeśli w naszej łazience króluje wanna, nie chcemy lub nie mamy możliwości zamienić jej na prysznic, możemy, stosując parawan, sprawić, że będzie ona mogła także spełniać rolę kabiny prysznicowej.