Jak zaaranżować małą kuchnię – praktyczne rady

mieszkanie - malowidło
Małe kuchnie posiadają bez liku zalet – są urokliwe, przytulne jak też ciepłe. Niestety z powodu małej powierzchni ich funkcjonalność bywa ograniczona. Mogą także wywoływać odczucie ciasnych.

mieszkanie - malowidło
Autor: You Tube – Tomasz Szafarek
Źródło: http://www.flickr.com

Jednakże umiejętne rozplanowanie umeblowania, dobór kolorów oraz odpowiedniego ekwipunku AGD pomogą odzyskać utraconą powierzchnię.

Kuchnia to wnętrze, w jakim pomieszkujemy na co dzień, które kojarzy się nam z rodzinnym ciepłem oraz przyjemną atmosferą. Każdy z nas na pewno marzy o dużej, przestronnej kuchni, w jakiej możemy nie tylko przygotowywać posiłki, ale także je konsumować w gronie rodziny albo poproszonych gości. Niestety metraż wnętrz nie zawsze na to pozwala. Na szczęście w tej sytuacji z pomocą przychodzą wypróbowane metody, za pomocą jakich w prosty sposób można wizualnie małą kuchnię przekształcić w przestronne pomieszczenie (sprawdź przykłady mebli na wymiar). Przede wszystkim, by optycznie zwiększyć kuchnię, musimy zadbać o właściwą kolorystykę. Jasne odcienie dominujące na kuchennych podłogach i ścianach nadadzą pomieszczeniu blasku i sprawią, iż będzie wydawało się ono większe.

Kolejną metodą służącą do optycznego powiększania mieszkań, w tym i kuchni jest dobór a także rozmieszczenie sprzętów. Meble kuchenne na wymiar Warszawa powinny znajdować się w równych liniach, ulokowane na jednym poziomie. W tenże sposób pomieszczenie kuchenne wywołuje wrażenie uporządkowanej, przez co o wiele bardziej przestronnej. Szafy nie mogą być masywne, czarne i przytłaczające. Należy zadbać o to, by meble kuchenne miały jasny kolor. Ich fronty mogą zostać wykonane z surowców odbijających światło, jakie optycznie zwielokrotnią kuchenną przestrzeń. Tak samo rzecz dzieje się z przodami sporządzonymi ze szkła. Szafki ze szklanym przodem mogą być od wnętrza podświetlane, co doda kuchni lekkości. Nie należy stosować także wysokiej zabudowy meblowej. Rezultat, jaki w ów sposób uzyskamy wizualnie zmniejsza przestrzeń.

malowidło - mieszkanie
Autor: You Tube – Tomasz Szafarek
Źródło: http://www.flickr.com

Następnym trikiem, wykorzystywanym do wizualnego zwiększania kuchni, jest umieszczanie nad blatem fototapet z perspektywą – przeczytaj informacje o meblach kuchennych. Dzięki podobnemu zabiegowi kuchnia będzie robiła wrażenie przestronniejszej. Ze względów praktycznych fototapetę należy zakryć szkłem. Przeciwległa ściana powinna zostać jasna.

Nie trzeba jej podkreślać oraz dekorować, bowiem to dodatkowo uwydatni kształt małego pomieszczenia. Najlepiej kupić meble na wymiar Warszawa jest miejscowością w której bez problemu zamówimy tego rodzaju meble.