Jak zaaranżować białe mieszkanie w stylu orientalnym

bałe meble
Jak kojarzy się biały? Z prostotą, klasyką i czystością. Jednak białe pomieszczenie nie musi być takie bez serca. Odrobina powiewu orientu nie zaszkodzi. Zrobimy wnętrze jak z baśni indyjskich. Nowoczesność i tradycyjność. Kolor białych ścian, a na ich tle barwne makatki, kapy, wzorzyste tkaniny. Od razu robi się cieplej i weselej.

sypialnia w bieli
Autor: vmiramontes
Źródło: http://www.flickr.com

Można by rzec: woda i ogień. Te żywioły komponują się dając piękno samo w sobie. Jak urządzić białe mieszkanie?

•biel ścian połączona z pastelowo różowymi dodatkami i turkusowymi zasłonami. W domku będzie dużo światła i klimatycznie, pomimo zimnego wyglądu. Jeśli dodamy do tego kolorowe dywany, na ścianie orientalny zegar, kolorowe pufy i lustro obleczone złotą ramą poczujemy się, jak księżniczka na Bliskim Wschodzie. Więcej pomysłów znajdziesz tu : kliknij w http://folka.pl/pl/n/15.

•Kilka figurek Buddy, indyjska szafa, czy barwne parawany nie zaszkodzą. To coś co wyróżnia
stylu indyjskiego. Poza tym kolorystyka dosyć bogata, jak z filmu Bollywood. Nie przesadzajmy jednak z jej intensywnością. W małych pomieszczeniach kiepsko widziana, z powodu na natłok różnego rodzaju elementów i wzorów. Mieszkanie zamiast być przestronnym, stanie się małe.

http://folka.pl/
Autor: Kare Design
Źródło: Kare Design

Zestawienie kilku klimatów jednak nie zaszkodzi.

Orientalny styl w białym pomieszczeniu robi całkowitą odmianę i kontrast do stylu skandynawskiego. W tym drugim przypadku stawia się na prostotę i surowość pomieszczenia. Sama powinnaś zadecydować, która koncepcja ci bliższa. Ja wybieram tą bardziej szaloną aranżację białego domu. Totalnie ciekawe i inspirujące stylizacje mieszkań w stylu orientalnym z bielą w roli głównej znajdziecie na: zobacz kompletną propozycję pod adresem