Jak właściwie powinno się kupować dziecięce meble, jak najlepiej się zabrać za meblowanie pokoju dla malucha.

pokój dziecka
Podczas urządzania pokoju dziecięcego trzeba pamiętać o kilku ważnych rzeczach. Podstawową z nich jest to, żeby kupować meble dostosowane do wieku i wzrostu użytkowników, a oprócz tego aby były one w pełni bezpieczne. Jest to bardzo ważne zwłaszcza w pierwszych latach, kiedy dziecko nie jest świadome różnych rzeczy, a równocześnie lubi eksperymenty.

pokój dziecięcy
Autor: mliu92
Źródło: http://www.flickr.com

Wówczas sporą rolę odgrywają przykładowo materiały, z których są wykonane dane części. Szafki dobrze żeby miały zabezpieczone rogi, świetnie się w takich sytuacjach sprawdzają różne nakładki gumowe, natomiast warto również zobaczyć, jaki lakier wykorzystano użyty do ich produkcji- ceneo.pl/artykuly/jak_urzadzic_kacik_do_nauki_dla_dziecka. Posiadać powinien odpowiednie atesty, bo niekiedy może się zdarzyć, że na przykład drewniana rama posłuży jako gryzak, i wtedy to łóżeczko powinno być w pełni bezpieczne. Bardzo ważny jest również wybór odpowiedniego materaca, z kolei to ma duży wpływ na to, czy nie będzie kłopotów z plecami. Jeśli ktoś decyduje się na materac piankowy, to należy zwrócić uwagę na to, aby nie był on zbyt miękki.

Kupując meble dziecięce trzeba mieć na uwadze fakt, że będzie je trzeba co najmniej kilka razy zmienić. Dla malucha najbardziej praktyczne będzie drewniane łóżeczko ze szczebelkami, ale tego typu zestaw wystarczy zaledwie do trzech lat. Później można pomyśleć albo o większym łóżku, lub kupić wręcz pełnowymiarowe, z porządnym materacem- ceneo.pl/artykuly/ciekawe_pomysly_na_wystroj_malej_lazienki.

Dobierając do tego komody można będzie urządzić pokój, jaki ma sporo szans żeby wytrzymać kilka lat. Jednak przeważnie i tak w pewnej chwili będzie konieczna kolejna rewolucja, jaka z reguły ma miejsce, gdy z małego dzieciątka zaczyna wyrastać zbuntowany nastolatek. Wówczas w kąt idą wszystkie dotychczasowe meble dla dzieci, a ich miejsce zajmują mniej lub bardziej oryginalne meble młodzieżowe. Pozwolenie tutaj na dużo swobody może być nieco niebezpieczne, bo jeśli nasza latorośl będzie chciała sobie coś bardzo oryginalnego, a po jakimś czasie jej to przejdzie i zechce jakieś zmiany, to wiązać się to będzie ze sporymi wydatkami.