Jak w krótki czasie odmienić mieszkanie?

naklejki na lodówkę
Widok podniszczonej, niegdyś nowej, drewnianej szafki już nie wprawia cie od rana w dobry nastrój, więc sprawdzasz w kalendarzu grafik wywozu śmieci? Drażni Cię nudna, biała lodówka? Mamy na to radę! Zamiast gromadzić fundusze na nowe komody, stoły czy lodówki, możemy tchnąć życie w sprzęty, które już posiadamy. Wystarczy tak niewiele, by stały się prawdziwą ozdobą wnętrza.

mieszkanie
Źródło: flickr.com
Chwyćmy więc za pędzle, walki i po starannym oczyszczeniu pomalujmy meble. Należy zdecydować się na kolor pasujący do wnętrza i charakteru wnętrza, tak aby nowy mebel stał się jego ozdobą. Aby nadać nowemu sprzętowi charakteru, możemy go fantazyjnie ozdobić. Mogą być to kupione lub wycięte przez nas szablony tudzież specjalne naklejki. Za „malarskie płótno” posłużyć nam może nawet najzwyklejsza lodówka. W parę chwil, odmienimy kuchenne wnętrze, stosując naklejki na lodówkę – http://demur.pl/naklejki/na-lodowke. Okleiny mogą przedstawiać wszystko – co nam się tylko zamarzy, dekorując kuchnię, jak i przykrywając wszelakie niedoskonałości.

Nie zaszkodzi zaznajomić się także z techniką decoupagu. To niewymagająca szczególnych umiejętności, znana od bardzo dawna, a jednocześnie będąca w stanie zapewnić spektakularne efekty technika zdobienia przedmiotów. Przedmiotów zapomnianych, które lata świetności maja już od dawna za sobą, jak i tych nowych, by nadać im oryginalności, nowego znaczenia i stylu. Aby rozpocząć naszą kreatywną historię z techniką docoupage niezbędna jest niewielka ilość pasji tworzenia, nożyczki, papier który chcemy nakleić na przedmiot, klej oraz warstwa nawierzchnia zabezpieczająca nasze ręczne poczynania czyli lakier.

kuchnia
Autor: Candy Polska Sp. z o.o
Źródło: Candy Polska Sp. z o.o
Przede wszystkim zastanówmy się jakiego efektu końcowego oczekujemy. W zależności od tego na jakim tworzywie tudzież surowcu naturalnym będziemy tworzyć, musimy użyć kleju do danej powierzchni. Klej najlepiej jest kłaść na przedmiot, który będzie wyklejany, oraz na same materiały. Po całkowitym wyschnięciu pociągnijmy nasze dzieło warstwami lakieru. Istotnym jest by nie nakładać kolejnej warstwy gdy wcześniejsza jeszcze nie wyschnie. Upragniony efekt uzyskujemy , kiedy po muśnięciu ręką powierzchni, nie mamy nieprzyjemnego wrażenia zgrubień.

Dzięki tym nietrudnym i stosunkowo tanim technikom nieciekawe meble zamienią się w prawdziwe dzieła sztuki.