Jak umeblować niewielkie mieszkanie?

nowoczesna kuchnia
Małe mieszkania trudno zaaranżować tak, by nie sprawiały wrażenia zagraconych klitek, a jednocześnie były w pełni funkcjonalne. Co zrobić, by niniejsze pomieszczenia wyglądały na przestrzenniejsze?

Przechowywanie z pomysłem
meble na wymiar
Autor: Jon
Źródło: http://www.flickr.com

Nie każdego stać na większe mieszkanie z garderobą oraz ogromnym salonem. Bywa i tak, że musi nam starczyć niewielki lokal, który jednakże trzeba jakoś umeblować. Niebywale dużą trudnością na niedużym metrażu jest wyszukanie dostatecznej ilości miejsca na przechowywanie. Zbyt wiele szaf i szafek może dawać przytłaczające wrażenie, a ciasna przestrzeń nierzadko sprawia, że mamy problem z jej pełnym wykorzystaniem. W takiej sytuacji dobrze się zastanowić czy najlepszym wyjściem nie byłyby szafy na wymiar. Specjalne meble, jakie doskonale odpowiadać będą warunkom panującym w domu to rewelacyjne wyjście z sytuacji. Dzięki nim wykorzystamy nawet mało użyteczne skosy, pod jakimi nie mieszczą się sprzedawane w sklepach regały. Szafy na wymiar sprawdzą się zarówno w małej sypialni, jak też i w przedpokoju, gdzie ciężko ustawić nieco większy mebel. W ten sposób uzyskamy stylowe miejsce na przechowywanie, jakie znakomicie wpasuje się w niewielką, a przez to niewykorzystaną dotychczas wnękę czy kącik koło drzwi wejściowych.

projekt
Autor: Samuraijohnny
Źródło: http://www.flickr.com/photos/samuraislice/3309481048/

Kuchnie na wymiarChociaż w niewielkich mieszkaniach każde właściwie pomieszczenie domaga się pomysłowej aranżacji, to kuchnia z pewnością zalicza się do niezwykłych miejsc oraz przez wielu ludzi uważana jest za serce całego domu.

Warto więc postarać się, by była nie tylko funkcjonalna, lecz również sprawiała wrażenie komfortowej oraz zachęcała do spędzania tam czasu. Kuchnie na wymiar są niebywale użyteczne z takich samych względów, co szafy do przechowywania. Tym samym można maksymalnie wykorzystać każdy centymetr niewielkiej przestrzeni, toteż z pewnością pomieścimy wszystkie garnki, talerze lub kubki. Ich zaletą jest co więcej duży wybór, jeżeli chodzi o kolorystykę. Możemy więc mieć szafki do kuchni doskonale dostosowane do pomieszczenia w dowolnym kolorze. Najlepiej jednak, jeśli będą one utrzymane w jasnej kolorystyce. Beżowe lub białe fronty to zdecydowanie lepsze rozwiązanie od ciemniejszych barw, jakie zmniejszą optycznie i tak już małą kuchnię.