Jak przeobrazić aneks kuchenny w stylu wiejskim w bezpieczną oazę.

Jadalnia
Zwariowane tempo życia sprawia, że w swoich mieszkaniach poszukujemy spokoju. Wnętrze mieszkania powinno być miejscem odpoczynku i schronieniem, w którym będziemy się rewelacyjnie czuć. Każdy dom ma własne centralne miejsce towarzyskiego życia. Zazwyczaj to właśnie aneks kuchenny jest oazą wnętrza.

Jadalnia
Autor: Wendy Harman
Źródło: http://www.flickr.com

To enklawa, gdzie nie tylko przygotowujemy potrawy, spożywamy wspólnie posiłki , ale prowadzimy dyskusje i zazwyczaj podejmujemy ważne decyzje. Drewniany dom, zaaranżowany na ludową nutę z użyciem sporej ilości drewna, wpływa na ciepły, pełen spokoju i przyjazny nastrój. Interesujący artykuł na ten temat: APDMarket.

Zazwyczaj wywołuje wspomnienia ciepłych miesięcy spędzonych u babci na wsi. Domy takim stylu to odtworzenie nastroju wiejskich chat pełnych słonecznych odcieni i drewna . O urokliwości stylu rustykalnego decydują sentymentalne dodatki, wytwory rzemiosła ludowego: naczynia z gliny i z drewna, koszyczki z wikliny, lniane ściereczki i obrusy. Na podłodze z desek, ręcznie tkany, niezbyt duży chodniczek. Dopracowaniem całości może być kuchnia węglowa i duży drewniany stół. Więcej ciekawostek dla zainteresowanych: APD Market.

Nad pokaźnym blatem, z ciemnobrązowego drewna, wspaniale wkomponują się jasne oświetlenie klasyczne o słonecznej, lekko żółtej barwie światła, dającej doznanie jeszcze bardziej przytulnej atmosfery. Poza tym nieobojętne jest oświetlenie miejsca roboczego. Punkty świetlne powinny być umieszczone nad każdą przestrzenią, gdzie wykonuje się codzienne czynności.

aneks kuchenny
Autor: Karen Highland
Źródło: http://www.flickr.com

Bo choć o sztucznym świetle mówi się przeważnie w kontekście jego roli, trzeba pamiętać o jego niebagatelnym wpływie na klimat wnętrza. Dlatego, fundamentalne jest, aby zakupiony fason oprawy do pomieszczenia kuchennego zasadniczo odwzorowywał jej wiejski klimat, fantastycznie z nią współgrał i jednocześnie dawał jak najlepsze warunki oświetleniowe.