Jak na przykład wolno optycznie powiększyć malutką łazienkę?

łazienka
Aranżacja małej łazienki może sprawiać aktualnie całkiem wiele problemów. Zagospodarowanie niewielkiej przestrzeni nie jest bowiem takie łatwe. Mnóstwo osób zastanawia się też nad tym jak na przykład wolno optycznie powiększyć małą łazienkę i dzięki temu spowodować, że będzie ona wyglądać na trochę większą, niż w rzeczywistości.

Na szczęście w dzisiejszych czasach możemy znaleźć naprawdę dużo sprawnych sposobów na optyczne zwiększenie małej łazienki. Pierwszą rzeczą, którą bez wątpliwości powinno się wziąć pod uwagę są lustra lub fototapety – tutaj.

łazienka z wanną z hydromasażem
Autor: brett jordan
Źródło: http://www.flickr.com

Lustra świetnie powiększają każde wnętrze, wobec tego są one ochoczo wykorzystywane szczególnie w niewielkich wnętrzach. Miast ograniczać się do małego lustra na ścianie Twojej toalety zdecyduj się na coś sporo większego. Lustro odbija nie tylko to, co znajduje się w pomieszczeniu, ale także światło. Dzięki odpowiedniemu rozproszeniu światła w łazience pomieszczenie to będzie wydawać się większe, wskutek tego oświetlenie jest drugą rzeczą, na którą wypada zwrócić uwagę. Im bardziej oświetlona będzie Twoja łazienka, tym większa będzie się wydawać, gdyż jasne pomieszczenia bezzwłocznie sprawiają wrażenie lekko większych. Wybierz więc odpowiednie światło łazienkowe, jakie okaże się wydajne i znakomicie spełni swoją funkcję optycznego powiększenia wnętrza.
Niezwykle ważką rzeczą są również odcienie. Nie od dzisiaj wiadomo, że ponure kolory, powodują, że pomieszczenia wydają się sporo mniejsze. W związku z tym jeżeli podobają nam się ciemniejsze kolory i barwy to musimy pamiętać o tym, żeby stosować je wyłącznie w dużych, przestronnych pomieszczeniach. W małych łazienkach świetnie sprawdzą się w takim razie jasne barwy.

nowoczesna łazienka
Autor: Ines Hegedus-Garcia
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli nie interesuje Cię klasyczna biel i chciałbyś przyznać swojej łazience trochę więcej nieszablonowości i fascynującego wyglądu to zdecyduj się na pastelowe kolory – jasna barwa zielona, beż, krem czy też jasny błękit spowodują, że Twoja łazienka będzie prezentować się ciekawie, twórczo i naturalnie będzie wydawać się znacznie większa niż w rzeczywistości. Więcej ciekawych rad znajdziesz tu – wnetrza-ze-smakiem.pl/cegla-w-roli-glownej-pomysly-na-kuchenne-aranzacje/.