Gdzie nabyć jedyny w swoim rodzaju stół do pokoju w Twym mieszkaniu

Rodzina przy stole jadalnym
Nowoczesny design i dobre wykonanie to cechy, którymi najczęściej kierujemy się, kupując meble do salonu dziennego. Oryginalny mebel może nie tylko być użyteczny, ale także ładnie wyglądać i tym sposobem stanowić ciekawy element wystroju wnętrza.

stoliki ze szkła
Autor: Elliott Brown
Źródło: http://www.flickr.com

Przykładowo niepozorny stolik kawowy lub oryginalna ława, mogą prezentować się wyjątkowo gustownie nawet w minimalistycznej przestrzeni. Tego typu meble to przeważnie niezbędny element każdego kompletu wypoczynkowego. Naturalnie mogą być wykonane z różnych materiałów i zaprojektowane tak, by swoim kształtem dopełniać aranżację salonu. Blat może być zrobiony z płyty pilśniowej, plastiku lub szkła hartowanego. Szkło to idealny materiał do tego typu mebli, ponieważ sprawia, że są one transparentne i efektowniej wkomponowują się w przestrzeń pokoju. Oczywiście stoliki szklane to nie tylko ozdoba pokoju dziennego.

Równie chętnie kupujemy tego typu meble do ogrodu czy na werandę.Należy pamiętać, że szkło znacznie lepiej współgra się z metalowymi elementami niż drewnianymi. Obecnie popularne są również nietypowe stoliki, wykonane ze szkła niehartowanego, które można swobodnie kształtować w procesie produkcji. Dobrana grubość szkła zapewnia jego trwałość w trakcie użytkowania. Wysoka jakość i elegancja produktu

Drewniany stolik w pokoju
Autor: Michael Pollak
Źródło: http://www.flickr.com

sprawiają, że tego typu designerski w salonie wygląda wyjątkowo stylowo (zobacz meble-bogart.pl). Szklane stoliki idealnie prezentują się w zestawieniu ze skórzanąsofą. Zazwyczaj tego typu rozwiązania pasują do jasnych, minimalistycznych wnętrz w modernistycznym stylu. Jeśli preferujemy przytulny klimat i wygodne miękkie kanapy, zdecydowanie powinniśmy wybrać u producenta stolik drewniany.

Z pewnością kupując stolik kawowy, czy też typową ławę, warto oprócz na estetykę, zwrócić uwagę również na jej użyteczność. Wtedy można wybrać model z dodatkową półką, na której można trzymać codzienną prasę czy inne przedmioty, które chociaż nie zawsze muszą być na widoku, to jednakże wolimy je mieć pod ręką. W tym przypadku, drewno czy też plastik dają znacznie więcej możliwości, ponieważ można je dowolnie kształtować. Poza tym, jako dosyć typowe materiały, są także tańsze niż szkło niehartowane, które wymaga zastosowania niestandardowych technologii produkcji. Dlatego producenci częściej posiadają w swojej ofercie stoliki do salonu z drewna lub laminowanej sklejki. Te ostatnie można już kupić po raczej niewielkich cenach i chociaż prezentują się całkiem ciekawie, to jednak trzeba mieć na uwadze fakt, że są to produkty niskiej jakości i szybciej się zużywają.