Estetyka łazienki – pomocne wskazówki

przykładowe wnętrze łazienki
Jeżeli mieszkasz w bloku z wielkiej płyty, kupując meble łazienkowe będziesz musiał patrzeć głównie na ich wielkość i na to, czy można je jakoś w tym małym przybytku upchnąć. Jeżeli jesteś szczęściarzem, który może się pochwalić dużą łazienką, możesz swobodnie zamawiać meble do tego pomieszczenia, nie zamartwiając się o ich wymiary.

wnętrze łazienki - przykład
Autor: Linda N.
Źródło: http://www.flickr.com
Nawet w wypadku, gdy posiadasz naprawdę obszerną łazienkę, wartym uwagi pomysłem jest ustawienie łazienkowych Artykułów Gospodarstwa Domowego w innym miejscu. Wielu ludzi decyduje się na robienie pralni w piwnicy. Niektóre nowe bloki przejmują znane na Zachodzie wzorce – tworzone są pralnie dla wszystkich ludzi z klatki. To znakomita idea, która na pewno silnie wpływa na tworzenie i podtrzymywanie więzi międzyludzkich.

Innym konceptem, który nadszedł do nas z państwa zachodnich, jest umieszczanie w łazienkach bidetu (raport). To fajne urządzenie, istotne dla pielęgnowania higieny. Jego istnienie na pewno docenią najbardziej niewiasty. Faceci mogą zastanowić się nad tym, czy rozsądnym pomysłem nie byłby zakup pisuaru. To ułatwienie dla mężczyzny, a także oszczędność pracy – zniknie obowiązek codziennego czyszczenia podłoża wokół WC.

Jeżeli właśnie odnawiasz albo urządzasz łazienkę, zainstaluj w niej antypoślizgową podłogę. Analizy pokazują, że spory odsetek niebezpiecznych wypadków dzieje się w łazience – najczęściej są to przewrotki na wilgotnych płytkach. Podobne środki zabezpieczające trzeba stosować także w wannach oraz prysznicach (raport). Dodatkowym zabezpieczeniem są rozsądnie rozmieszczone uchwyty.

Fajnym wyjściem, zarówno finansowym, jak i praktycznym, jest zestaw szafka z umywalką. W wielu sklepach można znaleźć takie zestawy. Jeśli zamówisz ten pakiet, nie będziesz musiał się przejmować instalacją, nie mówiąc już o szukaniu pasujących do zlewu modeli.