Duże szafy do zabudowy – co dobrze wiedzieć na ten temat?

szafa z lustrem
Coraz bardziej znane są szafy do zabudowy. Jeśli we wnętrzu posiadamy na nie miejsce to są one lepsze od szaf wolnostojących, gdyż korzystniej eksploatują przestrzeń. Realizowane na zamówienie cudownie dopasowują się do rozmiarów ścian albo wnęk. Drzwi do takiej szafy mogą być przesuwane, składane bądź uchylane. Najlepsze jednak to przesuwane, albowiem nie wymagają dodatkowej przestrzeni w trakcie otwierania, dzięki czemu są idealne do wąskich korytarzy czy malutkiej garderoby. Drzwi takie umieszczone są w jednej płaszczyźnie z powierzchnią ściany w związku, z czym z wnęki nie wystają żadne przeszkody.

półki w szafie
Autor: Pete
Źródło: http://www.flickr.com
Fantastycznie na tego rodzaju drzwiach reprezentują się lustra. Szafy tego rodzaju są mniej widoczne aniżeli innego typu szafy i nie przytłaczają tak jak te typowe meble. Niestety ich wadą jest ich cena. Jest to wynik głównie trudnej konstrukcji. Do tego dochodzi również odrębny projekt do każdej z szaf. Niemniej jednak warto jest zainwestować w tego typu szafę, bowiem jest praktyczna i ładnie wygląda. A jeżeli zależy Ci na oszczędności, sprawdź jakie są dzisiaj promocyjne oferty w marketach, np. w tym miejscu: http://promocyjni.pl/siec/40-abra.

Wyposażenie szaf do zabudowy jest różne. Wszystko zależy od indywidualnych upodobań. Może to być najłatwiejszy typ wyposażenia, czyli same półki. Lecz można tutaj dodać np. druciane kosze. Perfekcyjnie nadają się one do przechowywania pościeli czy ręczników. Użyteczny też jest drążek do wieszania ubrań. Interesującym elementem tego typu szafy są też stojaki na buty. Przeznaczone są one do trzymania max. sześciu par butów. Panom bez wątpienia spodobają się nadzwyczaj praktyczne elementy wyposażenia szafy, czyli wieszaki na krawaty i paski.

Takie wieszaki zazwyczaj montowane są do jednej z bocznych ścianek, dlatego też nie zajmują sporo powierzchni. Panie mogą na nich zawieszać na przykład swoje chusty. Doskonałym rozwiązaniem są również wieszaki na spodnie. Mogą one posłużyć również za wieszak dla pań na ich spódniczki. Bardzo praktyczne są również szuflady z pełnym wysuwem. Można w nich przechowywać na przykład bieliznę bądź skarpetki. Części wyposażenia szaf wnękowych faktycznie jest bardzo dużo.