Co należy wziąć pod uwagę urządzając dziecięcy pokój

zestaw mebli
Jak urządzić wymarzony pokój dla dziecka?

Wraz z dorastaniem malucha ulegają zmianie jego potrzeby i oczekiwania – również jeżeli chodzi o charakter pokoju. Wiele z nas zastanawia się, jak urządzić królestwo dziecka, aby nie było potrzeby co chwilę w niego inwestować.

pokój nastoalatka
Autor: woodleywonderworks
Źródło: http://www.flickr.com
Okazuje się, że najbardziej istotnym elementem uniwersalnego wnętrza są odpowiednie meble- dekoracje do pokoju dziecięcego. Zwróćmy uwagę na ich jakość . Dobrze wykonane meble dziecięce z całą pewnością nie ulegną szybkiemu zniszczeniu, zaś odpowiednio dobrane, neutralne kolory pozwolą na ich wykorzystanie nie tylko w okresie wczesnego dzieciństwa, ale i nieco późniejszym, nastoletnim. Zważmy, że wyraźne barwy wyposażenia, w przyszłości nie będą już powodowały błysku w oku naszych dzieci, natomiast uniwersalne wzornictwo zagwarantuje nieograniczoną dowolność przy aranżacji pokoju. Jeśli zadbamy o to, by meble dla dzieci były tak praktyczne i ponadczasowe w swej formie, aby w przyszłości mogły z powodzeniem służyć jako meble mlodzieżowe, ograniczymy zbędne koszty. Nie zapominajmy: neutralna baza to masa aranżacji, zależnie od nastroju i pór roku!

Przestrzeń, która otacza dzieci, musi być przyjemna i wesoła. Być magicznym pomieszczeniem, z którego czerpie energię, spokój i bezpieczeństwo. Miejscem inspirującym i pobudzającym wyobraźnię. Powinna to być przestrzeń, która działa terapeutycznie. Nie może przypominać składu zapomnianych mebli czy mieszkania Kreta z bajki o Calineczce. Świeżości dodadzą jasne, pastelowe barwy ścian. Kolory w postaci dodatków, np. dywanu i poduszek, które rozweselą pokój i stworzą przyjemny i ciepły klimat. Podkreślą zainteresowania dziecka i przeniosą go w świat pasji- dobra strona. Niebanalne dodatki spowodują, że dziecięcy pokój stanie się lekki i przytulny, zaś wykorzystanie naturalnych materiałów (drewno) dodatkowo je ociepli. Niech inspiracją będzie dla nas, cieszący się od dłuższego czasu wielką popularnością skandynawski styl.

Pokój naszej pociechy to miejsce zabaw, nauki, zabaw, snu, spotkań z kolegami. Z tego względu oprócz mebli, nie zapomnijmy o odpowiednim oświetleniu, wystarczająco jasnym i właściwie rozproszonym. .