Apartament w Gdańsku – jak je zaaranżować?

aranżacje wnętrz
Nadmorskie kurorty to niezwykle atrakcyjne punkty na mapie naszego kraju, przyciągające nie tylko sezonowych turystów, ale również spragnionych częstego i regularnego przebywania w regionach nadbałtyckich, takich jak Gdańsk (przeczytaj dodatkowe informacje). Ten pomysł możemy wcielić w życie mieszkając na co dzień w innej części Polski, decydując się na zakup apartamentu w niedalekiej odległości do morza. Takie mieszkanie może być stać się rewelacyjną inwestycją, a równocześnie celem letnich podróży, relaksu, spokoju. Aby wykreować takie właśnie wnętrze konieczna jest stylowa aranżacja wnętrz.

aranżacje wnętrz - projekty
Autor: http://lookfresh.pl
Źródło: http://lookfresh.pl

Gdańsk kojarzy się z wybielonymi przez słońce tonami lata, turkusową wodą, niebieskim niebem i białym paskiem (aranżacja wnętrz oraz wykańczanie inwestycji). Stąd wykończenie pomieszczeń nadmorskiego apartamentu nie może obejść się bez marynistycznej palety barw, która powinna stanowić dla właścicieli relaksacyjną oprawę pomieszczeń. Fantastycznym pomysłem w tym przypadku może być połączenie jasnych jasnych odcieni błękitów z ciepłym w obiorze drewnem. Żeby nadać wnętrzu odrobinę kontrastu, w niektórych miejscach warto dodać czerni oraz szarości. Dominującym akcentem kolorystycznym w salonie mogą być na przykład seledynowe zasłony, które świetnie wpiszą się w przyjemny, morski klimat. Powierzchnie ścian można wyłożyć tapetą w delikatne paski w kilku tonach błękitu. Natomiast sypialnia powinna być świeża oraz najlepiej monochromatyczna, w dominacji bieli z kolorowymi dekorami poduszek, które mogą mieć miejsce na niezwykle wygodnym, szerokim łóżku. W przypadku sypialni warto udekorować okna jasnymi zasłonami z lnu. Ostatnim akcentem przemycającym kolor nieba niech będzie niski stolik z drewna malowanego na biało, na którym postawimy uroczy, błękitny wazon ze świeżymi kwiatami.

Co więcej, aranżując apartament powinniśmy dołożyć starań, by okazał się on luksusowy i nowoczesny. Znaczące jest, by całość nawiązywała do wakacji oraz chwil spędzonych nad morzem. Była delikatna oraz miła w odbierze. Taka aranżacja wnętrz z pewnością będzie przyciągać subtelnym, urokliwym nastrojem, który wprost namawia do częstych odwiedzić sezonowego lokum.